Ta strona używa plików Cookies. Są one potrzebne do poprawnego działania strony. W dowolnej chwili możesz je zablokować w ustawieniach Twojej przeglądarki.

 

ROMO MEGA TRIP 2017

ROMOMEGATRIP to wyjazd jedyny w swoim rodzaju. Daje możliwość bezpiecznego poznania jak i zrobienia progresu landkitowego, w jednym z najlepszych miejsc  do jego uprawiania w Europie.

Równy wiatr, obszerna, ubita plaża daje możliwość zdobycia doświadczenia w kilka dni, które szlifowałbyś w Polsce przez wiele miesięcy.

ROMOMEGATRIP to wypady polecane zarówno początkującym jak i zaawansowanym kiterom, którzy chcieliby zrobić duży krok w nauce landkitingu. Doświadczenie zdobyte podczas szkoleń i wspólnych sesji, procentuje na lądzie, wodzie jak i śniegu. 

Jeśli jesteś zielony w temacie kitingu, gwarantujemy, że po tygodniu spędzonym na Romo, będziesz miał ogromną bazę wiedzy do samodzielnego pregresowania zimą na śniegu. Organizujemy również wypady i szkolenia snowkitowe w południowej Polsce oraz u naszych sąsiadów w Czechach i na Słowacji - Więcej Informacji

Wyjazd, który początkowo był organizowany wśród zaledwie kilku znajomych, urósł do miana poważnego przedsięwzięcia. W roku 2014 impreza ROMOMEGATRIP odbyła się trzykrotnie, w miesiącach luty, maj oraz wrzesień. Odwiedziło ją w sumie ponad 100 uczestników.

Jak to wygląda ? 

ROMOMEGATRIP to wyjazdy zarówno dla początkujących i starych wyjadaczy z własnym sprzętem. Wypad jest tygodniowy, jednak uruchamiamy również możliwość wybrania się na krótszy okres czasu, podczas pierwszego lub drugiego weekendu naszego pobytu na Romo.

Opcja tygodniowa - cena noclegu 450pln
Wyjazd w piątek (29.09) z Polski - przyjazd na Romo sobota rano (30.09) - Pobyt 7 noclegów. Wyjazd do Polski 7.09.

Wersja weekendowa I - cena noclegu - 300pln
Wyjazd w piątek (29.09) z Polski - przyjazd na Romo sobota rano (30.09) - Pobyt 4 - noclegi. Wyjazd do Polski w środę 04 .10.

Wersja weekendowa II - cena noclegu - 300pln
Wyjazd w środę (04.10) z Polski - przyjazd na Romo czwartek (5.10) - Pobyt 3 - noclegi. Wyjazd do Polski 08 .10.

Gdzie jest te bajeczne miejsce?

Wyspa Romo leży na południowej części zachodniego wybrzeża Danii, nad Morzem Północnym. Odległość od Szczecina to około 600 km. Dojazd na wyspę zapewniony jest przez groblę, nie ma więc potrzeby korzystania z promu, jadąc z Polski większość trasy pokonujemy zaś niemiecką autostradą.


Wyświetl większą mapę

Jak tam dojedziemy?

Dojazd do Dani na wyspę Romo odbywa się we własnym zakresie, jednak łączymy ze sobą uczestników, tak aby transport wyszedł optymalnie cenowo oraz logistycznie dobrze. Daj nam znać przez formularz czy szukasz transportu, czy może dysponujesz samochodem i mógłbyś kogoś zabrać.

Będzie organizowany wspólny przejazd na kilka samochodów z Gliwic i Wrocławia. Konkretne miejsce i godzina będzie podana kilka dni przed odjazdem, który zaplanowany jest piątkowe popołudnie 29.09 

DOJAZDY NA PLAŻĘ

Z miejsca zamieszkania mamy ok 1,5km dojazdu na spot landkitowy. Dojeżdża się własnym samochodem osobowym spokojnie na spot w ciagu 5-7min.

Gdzie będziemy mieszkać?

as222.jpgRozbijamy obóz w malowniczym małym osiedlu domków 5-6-osobowych, w miejscowości Havneby w południowej zachodniej części wysypy Romo. 

Domki mają bardzo przyzwoity standard - na przestrzeni 70-80 m2 znajdziecie w pełni wyposażoną kuchnię, pralkę, oraz bezprzewodowy dostęp do Internetu.

Większość domków wyposażona jest w tarasy ze stolikami i krzesłami ogrodowymi oraz grillem. Do użytku mamy też basen, saunę oraz tenis stołowy.

Jeśli masz 6 osobową ekipę, zgarniacie cały domek! Jeśli jedziesz sam lub 2-3 osoby domki uzupełniamy z innymi uczestnikami ROMOMEGATRIP na podstawie wieku lub preferencji uczestnika.

collage3.jpg

Ale ja nic nie umiem!

Zapraszamy osoby początkujące do poznania landkitingu od podstaw jak i osoby które chciałyby podszlifować swoje umiejętności. W zależności od tego na jakim etapie jesteś proponujemy dwa kursy oraz opcję indywidualną:

KURS BEGINNER (12h) - grupowy kurs dla osób początkujących, który od zera przygotowuje do landkitingu - 600pln

KURS RIDER (8h) -  indywidualny kurs dla osób umiejących sterować kit’em z depowerem na nogach - 500pln / z własnym sprzętem 350pln

Cena szkoleń obejmuje:

- Opiekę instruktora
- Sprzęt (trapez + latawce dopasowane do wagi/wiatru/umiejętności kursanta)
- Ochraniacze ( kask, kolana)

KURS INDYWIDUALNY -  dla osób, które mają np swój sprzęt i wymagane jest mniejsza ilość godzin lub które chciałyby podszlifować swoje umiejętności. 
Cena ze swoim sprzętem - 70pln/ godzina
Cena bez sprzętu - 110pln/ godzina

WIĘCEJ SZKOLENIACH - SZKOLENIA LANDKITE ROMOMEGATRIP 

Warto też zapoznać się z prowadzonym przez nas portalem informacyjnym www.kitepedia.pl - im więcej dowiesz się przed wyjazdem, tym krócej zajmie nauka na miejscu, a co za tym idzie tym szybciej będziesz mógł się cieszyć nieskrępowaną jazdą po największym landkite'owym spocie w Europie

Ale ja nie mam sprzętu!

To nic! Po zajęciach, jeśli chcesz progresować dalej sam, a nie masz skrzydła, możesz je od nas wypożyczyć, jeśli zdasz stosowny egzamin - weryfikujący czy możemy Cię samego pozostawić z kitem, czy jednak potrzebujesz jeszcze opieki instruktora.  

Kity wypożyczamy osobom chcącym trenować statycznie - na nogach, lub które chcą trenować jazdę z kitem z mountainboardem lub wózkiem. Jeśli jednak nie jesteś pewny swoich umiejętności, popełniasz błędy, to oznaka, że musisz latać pod okiem instruktora. Możesz wówczas wykupić lekcje indywidualne z jednym z naszych instruktorów.

WYPOŻYCZENIE KIT’ÓW

Jeśli jesteś doświadczonym kiterem możesz skorzystać z naszej wypożyczalni sprzętu. Więcej informacji o naszej aktualnej bazie kitów, regulamin wypożyczalni oraz ceny znajdują się TUTAJ
Jeśli jednak przed wyjazdem chcesz się odpowiednio wyposażyć, odezwij się do nas, doradzimy Ci co warto kupić, a z czym lepiej się wstrzymać i przed zakupem przetestować na miejscu.

Nie wypożyczamy na wyłączność latawców. To nie ma sensu, ponieważ zależnie od warunków wiatrowych danego dnia oraz umiejętności i wagi użytkowników dobiera się różne rodzaje i rozmiary latawców. Dlatego wprowadziliśmy system, opisany pod hasłem baza skrzydeł Latawki.pl.

A ile to wszystko kosztuje?

Koszty wyjazdu są zależne od wielu czynników, wahają się od 200 PLN do ok. 2000 PLN za tydzień. Dlaczego taka rozbieżność?

Koszt zależny jest od tego czy bierzesz udział w szkoleniach, czy może jesteś samodzielnym kiterem z własnym sprzętem. Rozdzieliliśmy poszczególne koszta, jednak dokładny kalkulator wyjazdu znajdziesz tutaj: KLIK.

Koszt noclegu 7 dni - 450pln (7 noclegów, cena z ryczałtem za zużyte media)
Koszt noclegiu dług weekend - 300pln (4 noclegów, cena z ryczałtem za użyte media)
Ubezpieczenie OC, NNW - 100pln konieczne dla uczestników szkolenia
Szkolenie Beginner (15h) - 600pln
Szkolenie Rider (9h) - 450pln
Transport - 150-250pln - w zależności od miejsca startu z PL i ilości osób na samochód

CENNIK WYPOŻYCZEŃ SPRZĘTU (ceny za 1 godzinę)

TRENINGÓWKI - 5pln
KITY OTWARTOKOMOROWE - 30pln
KITY ZAMKNIĘTOKOMOROWE - 40pln

MOUNTAINBOARD - 10pln
WÓZEK BUGGY - 15pln

TRAPEZ - 5pln 
KASK, OCHRANIACZE - 5pln / komplet (kask, kolana, łokcie) 

Przygotowaliśmy dla Was następujące zniżki: 
Dla osób zapisujących się na kursy Beginner lub Rider - 30% zniżki od cen standardowych, które obowiązują pozostałych uczestników ROMOMEGATRIP

Lataj więcej płać mniej! 
Powyżej 5 godzin - 5% zniżki
Powyżej 10 godzin - 10%
15 godzin - 15%
20 godzin - 20%

Proponowane zniżki na wypożeczenia kitów sumują się. Więc masz szanse zgarnąc do 50% zniżki na wypożyczenie sprzętu. 

Zapoznaj się też z informacjami dotyczącymi szkoleń oraz bazy skrzydeł Latawki.pl.

Ubezpieczenie - sprawa obowiązkowa!

Na plaży na Romo osoby latające mają bezwzględny obowiązek posiadania ubezpieczenia OC w życiu prywatnym, obejmującego sporty ekstremalne. Jeśli nie masz takiego ubezpieczenia, nie przejmuj się organizujemy stosowne ubezpieczenie na cały wyjazd. Jeśli jednak takowe posiadasz, po zarejestrowaniu się na wyjazd wyślij nam skan Twojej polisy.

Na plaży jest też obowiązek latania w kaskach. Za złamanie jednego lub drugiego przepisu grożą wysokie mandaty!

Warto także posiadać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, czyli w skrócie EKUZ. EKUZ wyrabiamy nieodpłatnie w oddziale NFZ, karta ta należy się każdej osobie ubezpieczonej w NFZ (na podstawie RMUA lub w przypadku własnej działalności - na podstawie kwitu przelewu do ZUS). EKUZ uprawnia nas do bezgotówkowego leczenia za granicą, na podstawie umów między polskim NFZ a zagranicznymi odpowiednikami.

EKUZ można również zamówić przez Internet na stronie NFZ - oczywiście jest to opcja tylko dla tych, którzy zapobiegawczo wypełnią ten wniosek już teraz i nie będą czekać z tym do ostatniej chwili, na dzień przed wyjazdem :)

Dodatkowe informacje

Inne atrakcje na miejscu

Po lataniu czeka na Ciebie relaks na basenie lub w saunie, z których uczestnicy wyjazdu mogą nieodpłatnie korzystać w godzinach otwarcia centrum. W centrum jest także bawialnia dla dzieci, korty, boiska oraz stoły do ping-ponga.

Oprócz atrakcji zapewnionych przez ośrodek, w którym będziemy mieszkać, wieczory umilać nam będą wspólne aktywne spotkania przy grillu. Zabieramy ze sobą kilka ciekawostek wartych wypróbowania, takich jak TrickBoardy, Longboardy, Archery oraz Carvery. Każdego dnia pod wieczór planujemy organizację warsztatów i gier z różnymi sportowymi zajawkami typu Ultimate Freesbe, które będą urozmaicały cały wypad.

WARSZTATY MOUNTAINBOADOWE

Będziecie mieli okazję poznać bliżej mountainboarding dzięki instruktorom szkoły Wildboards. Oprócz umówienia sprzętu, różnic pomiędzy deskami będziecie spróbować jazdy w terenie ciągnąc się po ubitej piaszczystej plaży. Cwiczenia na małym spadku terenu sprawią że podczas łączenia mountainboardu z latawcem, będzie Ci o wiele łatwiej.

WARSZTATY CARVER

Surfing na lądzie? Deski Carver surfskate, dzięki suportowi polskiego dystrybutora CarverWava będziecie mogli testować na betonowych ścieżkach. Planujemy w ciągu tygodnia dwa warsztaty Carvera, będzie też oocja wypożyczenia deski. 

Inne atrakcje w okolicy

Na wyspie Romo, przy wjeździe na plażę, jest wypożyczalnia i szkółka buggy-sail (więcej informacji: http://strandsegelschule.com/). Oprócz atrakcji plażowych, wyspa nadaje się doskonale na długie spacery lub przejażdżki rowerowe lub konne - są zresztą na miejscu stadniny koni. Nie tak daleko jest Legoland, do którego można sobie zrobić wycieczkę fakultatywną, co jest ciekawą alternatywą dla osób wybierających się na wyjazd własnym transportem, całą rodziną. Niedaleko Romo jest też wyspa Ribe, na której w czasie naszego wyjazdu odbywa się Międzynarodowy Festiwal Wikingów (więcej informacji: http://ribevikingecenter.dk ). Wracając można zachaczyć o Heide Park i/lub Tropical Islands w Niemczech.

Prognozy pogody

Zdecydowałeś się?

Chcesz pojechać z nami? Kliknij, wypełnij formularz, zapisz się na ROMOMEGATRIP 2017 - najlepszy landkite'owy wyjazd w sezonie!

Zapraszamy także na nasz fanpage dedykowany wyjazdom ROMOMEGATRIP. Pozostań w kontakcie z pozostałymi uczestnikami wyjazdu, pytaj o co chcesz oraz oznacz się na publikowanych przez nasz zdjęciach i pomóż nam zarażać innych landkitingiem!

 

RomoMegaTrip to jedna z najlepszych okazji w roku, aby nauczyć się landkitingu i dodatkowo utrwalić zdobyte umiejętności. Później już tylko pozostaje cieszyć się swobodą.

Mateusz Żarkowski,
Latawki Wrocław

Najlepszy jest zapach plaży o poranku...

Gojo

Dziekuję wszystkim za wyjazd, odlotowy!

Paweł Rugor

Dojechaliśmy do domu. wielkie dzięki ekipie Szczecińskiej za organizację i wszystkim plażowiczom za 7 dniową sesję.

merek777

Spodziewałem się, że na plaży będzie więcej ludzi i latawców, wypad wyszedł klimatycznie;) nie potrafię w głowie ogarnąć wielkości tej miejscówki. Byle więcej takich imprez!

WakeUp

Fajnie panowie! tez tam kiedys bylem.. i kiedys jeszcze będę !!!! ROMO RULEZ!!!

Kicek

Najlepszy landkite`owy wypad na świecie!

Marcin 'Regis' Kałęcki

znajdz_nas_na_facebooku.jpg

Chcesz spróbować landkitingu przed wyjazdem i obyć DARMOWY kurs intro Skontaktuj się z jednym z naszych oddziałów terenowych - sprawdź lokalizacje w całej polsce pod adresem:

kd.png